W dzisiejszym świecie coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na pracę z domu. Jednak nie każdy chce rejestrować działalność gospodarczą pod swoim adresem zamieszkania. Wtedy z pomocą przychodzi usługa biura wirtualnego. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, czym jest biuro wirtualne i jak je założyć.
Czym jest wirtualne biuro?
Wirtualne biuro to usługa polegająca na pełnym outsourcingu obsługi biurowej i udostępnieniu wirtualnego adresu przedsiębiorcom. Oznacza to, że osoba prowadząca firmę nie musi być cały czas dostępna na miejscu, a wszelkie formalności mogą być załatwiane przez pracowników biura. Wirtualnym biurem jest realnie istniejąca firma, która udostępnia swój adres po to, żeby przedsiębiorca mógł zarejestrować pod nim swoją działalność.
Jest to usługa szczególnie przydatna dla wszystkich, którzy nie chcą (lub nie mogą) zarejestrować działalności pod adresem domowym. Jeśli mieszkanie jest wynajmowane, to do zarejestrowania działalności wymagana jest zgoda właścicieli, którą może być trudno uzyskać. Dzieje się tak, ponieważ wówczas lokal zostałby opodatkowany wyższym podatkiem od nieruchomości.
Wirtualne biuro pozwala na prowadzenie firmy “na odległość” – umowę najczęściej podpisuje się online, więc mieszkając np. w Poznaniu możemy mieć wirtualny adres firmy w Warszawie, bez konieczności kursowania między dwoma miastami. W przypadku, kiedy planujemy odbywać częste spotkania biznesowe, warto oczywiście zainteresować się ofertą biur wirtualnych w pobliżu naszego miejsca zamieszkania.
Zobacz również: Wady i zalety biura wirtualnego
Ile kosztuje wirtualne biuro?
Ceny biur wirtualnych mogą się między sobą różnić. Wszystko zależy od lokalizacji, w jakiej znajduje się biuro i zakresu oferowanych usług. Przyjmuje się jednak, że koszt wirtualnego biura to 50-200 zł miesięcznie. Jest to zatem korzystne finansowo rozwiązanie, które pozwala zredukować koszty prowadzonej działalności.
Jaki wirtualny adres wybrać?
Zdecydowana większość firm oferujących tego typu usługi pozwala przejść przez cały proces online. Jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Pozwala nie tylko na zaoszczędzenie czasu spędzonego w kolejkach w urzędzie gminy, ale także na zachowanie bezpieczeństwa. Należy zacząć od przejrzenia ofert biur wirtualnych. Warto zwrócić uwagę na te mieszczące się w dużych miastach i atrakcyjnych lokalizacjach, ponieważ pozwoli to na podniesienie prestiżu firmy. Wirtualne biuro w centrum Warszawy zapewni jej większą wiarygodność wśród potencjalnych klientów i partnerów biznesowych.
Poza tym biura wirtualne w większych miastach oferują korzystniejsze ceny. Wybierając biuro, zwróć uwagę na zakres oferowanych przez nie usług oraz form rozliczania. Cena jest zależna nie tylko od wybranego pakietu, a także od tego, czy usługa opłacana jest co miesiąc, czy z góry za cały rok. Zastanów się, z jakich usług faktycznie będziesz korzystać. Jeśli na przykład nie planujesz wykorzystywać sali konferencyjnej, nie warto za to dopłacać.
Ważną kwestią przy wyborze wirtualnego biura jest urząd skarbowy pod, który on podlega. W większych miastach, zwłaszcza w dzielnicach biznesowych, urzędy skarbowe często działają sprawniej, co może przyczynić się do łatwiejszego prowadzenia biznesu.
Jak założyć wirtualne biuro?
Po wybraniu oferty biura wirtualnego, które najbardziej odpowiada naszym potrzebom, można przejść do podpisania umowy. Najlepsze biura wirtualne przeprowadzają cały proces online i nie trzeba nawet wstawać zza biurka, aby zarejestrować swoją działalność pod wirtualnym adresem. My działamy w ten sam sposób. Proces wynajmu naszego biura wirtualnego odbywa się całkowicie online i nie zajmuje więcej niż 10 minut. Nasz zespół sprawnie przeprowadzi Cię przez cały proces podpisania umowy zdalnie. Nie ma już potrzeby drukowania, podpisywania i odsyłania oryginalnych dokumentów kurierem.
Wirtualne biuro to usługa ciesząca się coraz większą popularnością. Wielu freelancerów, copywriterów i osób wykonujących pracę zdalną, decyduje się na zarejestrowanie swojej działalności pod adresem wirtualnym. Z Biznes Hub możesz to zrobić całkowicie online, a cały proces nie zajmie Ci dłużej niż 10 minut! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą biura wirtualnego.
Zobacz również:
Czy wirtualne biuro jest legalne?
Wirtualne biuro a urząd skarbowy – na co zwrócić uwagę?