Księgowość w Biznes Hub to kompletna obsługa kadrowo-płacowa dla Twojej firmy. Niezależnie od tego, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, czy spółkę z o.o., chętnie zajmiemy się księgowością Twojej firmy. Obsługujemy podmioty gospodarcze każdego rodzaju, od JDG, przez spółki, na organizacjach pozarządowych kończąc. W poradniku przedsiębiorcy, wiele miejsca poświęcamy księgowości.
Dowiesz się tutaj o:
VAT, PIT i CIT,
kosztach zatrudnienia pracownika,
wyborze właściwego programu do fakturowania,
formie opodatkowania i wyborze i czy decydować się na podatek VAT,
sposobie działania biura rachunkowego online.
Sekcja księgowość będzie na bieżąco rozwijana i aktualizowana, tak aby nasi klienci mieli stały dostęp do najważniejszych informacji dotyczących ich biznesów. O księgowości piszemy w sposób przejrzysty i konkretny. Nie zostawiamy niedomówień, a kiedy powołujemy się na przepisy, zawsze staramy się zawrzeć informację, gdzie możesz je znaleźć.
Wiele przedsiębiorstw rozpoczynających współpracę z danym kontrahentem, chce uzyskać rzetelne informacje dotyczące wskazanego podmiotu. Obecnie jest to możliwe za pomocą odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, …
Dokonując kupna samochodu poza granicami kraju, od sprzedawcy, którego siedziba znajduje się w obrębie Unii Europejskiej, dochodzi do wewnątrzwspólnotowego nabycia towaru. W takiej sytuacji kupujący …
Książka przychodów i rozchodów to niezbędny element działalności w przypadku wszystkich osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz spółek, których właścicielami są osoby fizyczne. Przeczytaj …
Pojazdy, które wykorzystywane są przez przedsiębiorców jako samochody firmowe, podlegają odliczeniu od nich 100% podatku VAT. Łączy się to z pewnymi formalnościami, wśród których najważniejsza …
Usługodawcy, producenci, handlowcy czy jubilerzy i prawnicy — wymienione branże zobligowane są do rejestracji swojej branży do VAT. Gdzie zarejestrować formularz VAT-R, jakie są warunki …
Sprawozdanie finansowe to jeden z obowiązków ciążących na podmiotach prowadzących tzw. pełną księgowość. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i masz obowiązek złożenia sprawozdania finansowego na zakończenie roku …
Leasing zwrotny to forma zewnętrznego finansowania środków trwałych, która ma nieco inny cel oraz charakter transakcji, niż popularny kredyt bankowy czy klasyczny leasing. Często bywa …
Restrukturyzacja to zespół czynności, które podejmuje się w celu uniknięcia ogłoszenia upadłości. Jeśli zatem twoja firma popadła w kłopoty finansowe i od dłuższego czasu ma …
Wielu osobom wydaje się, że faktura jest dowodem zakupu przeznaczonym tylko dla przedsiębiorców. Nic bardziej mylnego. Możliwe jest również wystawienie faktury dla osób nieprowadzących działalność …
Zdarzają się sytuacje, gdy osoba fizyczna nie figurująca w systemie CEiDG potrzebuje numeru NIP. Często przychodzi także konieczność aktualizacji danych w swoim numerze identyfikacji podatkowej. …
Każdy przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą ma do wyboru kilka form opodatkowania. Posiadając własną firmę, możesz rozliczać się m.in. podatkiem liniowym, skalą podatkową lub ryczałtem …
Formularz NIP-D jest załącznikiem do formularza NIP-2. Zawiera on informację o wspólnikach lub o spółkach tworzących podatkową grupę kapitałową. Kto powinien złożyć NIP-D? Zgodnie z …
Coraz więcej procesów i usług przenosi się obecnie do Internetu. Nic dziwnego, że podobna sytuacja ma miejsce w przypadku księgowości. Księgowy online pozwala na wybór …
Wszelkie dokumenty księgowe, które są wystawiane przez firmę lub przez nią otrzymywane, to oficjalna dokumentacja, która stanowi dowód na legalną działalność przedsiębiorstwa. Aby wszystko funkcjonowało …
Sprawozdanie z działalności jest niewielkim objętościowo, ale bardzo ważnym dokumentem, do którego składania są zobowiązane osoby prowadzące działalność w formie spółki. Mylnie bywa określane jako …
Zatrudnienie pracownika to bardzo duża szansa na rozwój prowadzonej działalności. Jednak przed podpisaniem umowy z wybranym kandydatem warto przeanalizować, ile dokładnie będzie to firmę kosztować. …
Faktura VAT marża stanowi specjalny rodzaj faktury, którego wystawienie możliwe jest tylko w niektórych obszarach działalności. Taką fakturę możemy otrzymać, np. kupując używany samochód lub …
Prowadząc firmę, można przyjąć różne strategie rozliczania się z kontrahentami. Będą one wiązały się z tym, że klientom wystawiane będą różne rodzaje faktur. Nie wszystkie …
Sposobem na rozliczanie transakcji między przedsiębiorcami jest wystawianie faktur. Chociaż przedsiębiorcy, w zależności od warunków i formy prowadzonego biznesu, mogą wystawiać różne faktury, to zdecydowanie …
Czasami zdarza się, że faktura zostaje wystawiona z błędami. Stanowi ona jednak oficjalny dokument, na który nie można nanosić żadnych dopisków lub poprawek. Konieczne jest …