Uchylenie uchwały zgromadzenia wspólników
Podczas zgromadzenia wspólników w spółce z o.o. podejmowane są kluczowe dla funkcjonowania firmy decyzje, które obejmują takie kwestie jak likwidacja spółki, podwyższenie i obniżenie kapitału …
Przedsiębiorco, doskonale wiesz, że w biznesie zawsze przyda się praktyczna wiedza z zakresu księgowości, podatków i zarządzania finansami. Przepisy i regulacje w tym zakresie często się zmieniają, a śledzenie ich na bieżąco może zająć mnóstwo czasu. Jeśli będziesz regularnie czytał nasz poradnik przedsiębiorcy, problem z brakiem bieżących informacji z zakresu księgowości, podatków czy prawa nie będzie Cię dotyczył.
W naszym poradniku znajdziesz obszerną wiedzę, która pomoże Ci wybrać rozwiązania odpowiednie dla Twojej firmy. Dzięki naszemu poradnikowi przedsiębiorcy zawsze będziesz na bieżąco z informacjami dotyczącymi finansów i księgowości Twojej firmy. O prawie i księgowości piszemy tak, aby było to zrozumiałe i proste dla każdego właściciela firmy.
W naszym poradniku, znajdziesz informacje o:
Zachęcamy do lektury!
Podczas zgromadzenia wspólników w spółce z o.o. podejmowane są kluczowe dla funkcjonowania firmy decyzje, które obejmują takie kwestie jak likwidacja spółki, podwyższenie i obniżenie kapitału …
Wyróżnia się kilka rodzajów spółek – spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, spółkę cywilną czy spółkę jawną. Każda z nich prezentuje inne zalety i wady oraz warunki …
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to niezwykle popularna forma prowadzenia działalności gospodarczej. Niektórzy obawiają się jedynie wypłacania z niej środków pieniężnych. Dlaczego? Spółka z o.o. jest …
Prowadzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wiąże się z obowiązkiem prowadzenia odpowiedniej dokumentacji, do której należy m.in. księga udziałów. Jest to ważny dokument, pozwalający na organizację …
Spółka może być założona w formie tradycyjnej z zastosowaniem aktu notarialnego, stanowiącego podstawę do dokonania wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym lub za pośrednictwem portalu teleinformatycznego …
Uchwała zgromadzenia wspólników to kluczowy dokument stanowiący o zmianach w spółce i jej działaniu. Zgodnie z art. 227 Kodeksu spółek handlowych wspólnicy spotykają się na …
Wirtualne biuro to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające prowadzenie działalności gospodarczej bez konieczności posiadania fizycznego miejsca pracy. Obecnie tego rodzaju idea zyskuje na popularności wśród wielu przedsiębiorców …
Założenie firmy w formie spółki prowadzonej przez 2 osoby lub większą ilość podmiotów, nie należy do skomplikowanych procesów. Przejście przez niezbędne załatwienia i formalności ułatwia …
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to niezwykle popularna forma prowadzenia działalności gospodarczej. Sprawdź, czym jest jej rada nadzorcza. Kto i jak ją powołuje oraz jakie są …
Podział udziałów po rozwodzie jest tematem, wokół którego w dalszym ciągu krąży wiele niedomówień i niejasności. Sytuacja wydaje się jeszcze bardziej skomplikowana w sytuacji udziałów …
Wycena wartości spółki umożliwia określenie wartości jej udziałów. W niektórych sytuacjach wydaje się ona jednym możliwym wyjściem z kłopotliwego położenia, którym może okazać się np. …
Obecnie opracowuje się coraz więcej metod i mechanizmów mających na celu zapobieganie przestępstwom finansowym, związanym z nieuczciwością kontrahentów. Biała lista podatników VAT obowiązuje od 1 …
Przedsiębiorcy są zobowiązani do składania cyklicznych dokumentów różnego rodzaju w odpowiednich urzędach i jednostkach. Niekiedy przygotowanie samych wniosków czy formularzy jest bardzo czasochłonne i problematyczne, …
Jesteś programistą, chcesz założyć działalność gospodarczą i nie wiesz czy warto, albo nie jesteś pewien jak się do tego zabrać? Działalność gospodarcza może być dla …
Spółka cywilna stanowi obecnie jedną z najpopularniejszych form współpracy, na jaką decydują się przedsiębiorcy. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech tego rodzaju spółki jest fakt, iż …
W czasach powszechnej digitalizacji działalności gospodarczej, szybkość i łatwość dostępu do informacji dotyczących finansów przedsiębiorstwa jest niezwykle istotna. Właśnie dlatego wdrażanie nowych technologii stało się …
Ochrona prawna marki to dziedzina, która owiana jest wieloma mitami. Niektórzy twierdzą, że sama rejestracja firmy w KRS lub CEIDG, stanowi wystarczającą podstawę do zabezpieczenia …
Od 1 marca 2023 r. obowiązuje ponowny automatyczny zapis pracowników do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Dla osób, które nie wiedzą, czym jest fundusz oszczędnościowy, przygotowaliśmy listę …
Wspólne prowadzenie nie tylko gospodarstwa domowego, ale i firmy to dla wielu małżonków spełnienie ich oczekiwań. Choć instytucja tzw. spółki małżeńskiej przestała obowiązywać w polskim …
Likwidacja spółki i wykreślenie jej z Krajowego Rejestru Sądowego to poważny krok, który podejmują przedsiębiorcy zwłaszcza w trudnej sytuacji finansowej. Kryzys gospodarczy i rosnąca inflacja …