Skrytka pocztowa, a wirtualne biuro – która usługa sprawdzi się najlepiej?

Poradnik przedsiębiorcy Biznes Hub

Obecnie przedsiębiorcy coraz rzadziej decydują się na posiadanie stacjonarnego biura, korzystając w zamian z alternatywnych sposobów prowadzenia działalności. Posiadanie lokalu wiąże się z dużym obciążeniem dla budżetu firmy. Jest to bardzo odczuwalne zwłaszcza dla freelancerów i osób prowadzących małą, jednoosobową działalność gospodarczą. Aby zadbać o zaplecze administracyjne, bez konieczności wynajmowania przestrzeni biurowej, można skorzystać z usług skrytki pocztowej lub wirtualnego biura. Na czym polegają oba rozwiązania i które z nich jest korzystniejsze? 

Wirtualne biuro pozwala legalnie zarejestrować działalność pod innym adresem niż ten domowy, bez konieczności posiadania fizycznej siedziby firmy. Oprócz zapewnienia przedsiębiorcy adresu firmowego oraz korespondencyjnego, umożliwia także skorzystanie z dodatkowych funkcji. Należy do nich m.in.: pomoc w rejestracji firmy, obsługa recepcyjna czy księgowa. Natomiast skrytka pocztowa jest to skrzynka dostępna najczęściej w placówkach pocztowych, służąca do odbierania korespondencji nadanej na jej adres. Można przez nią odbierać zwykłe przesyłki listowe oraz awiza.

Czym różni się wirtualne biuro od skrzynki pocztowej? 

Wirtualne biuro w Warszawie, ale także w każdym innym mieście, jest to miejsce, w którym można dokonać rejestracji firmy, bez konieczności wynajmowania lokalu i zyskać prestiżowy adres, np. „wirtualne biuro Warszawa Centrum”. Główną różnicą pomiędzy tym rozwiązaniem, a wynajmem skrzynki pocztowej jest fakt, że zapewnia ono nie tylko sam adres korespondencyjny, ale również siedzibę firmy. Oferuje również dodatkowe usługi takie jak obsługę administracyjną lub księgową.

Wirtualne biuro Warszawa, zapewnia możliwość odbierania, wysyłania i przekazywania przychodzącej poczty. W przeciwieństwie do usług skrytki pocztowej, użytkownik nie musi martwić się o jej regularny odbiór oraz zyskuje pewność, że przesyłka zawsze trafi bezpośrednio do wskazanego odbiorcy. Ponadto wirtualne biuro może pełnić funkcję adresu przywoławczego, której nie zapewnia skrytka pocztowa. Oznacza to, że adres firmy może być wykorzystywany m.in. w celu doręczenia skargi lub dokumentacji o charakterze prawnym, gdyż jest on siedzibą administracyjną firmy.

W przeciwieństwie do skrytki pocztowej, wirtualne biuro nie ogranicza usług jedynie do udostępnienia przedsiębiorcy adresu. Stwarza również przestrzeń do pracy i spotkań z klientami. Można w nim korzystać nie tylko z przestrzeni biurowej, ale także sali konferencyjnej oraz licznych udogodnień, np. w postaci dostępu do Internetu, faxu czy drukarki.

Zobacz również: Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biura Warszawa – kiedy warto z nich skorzystać?

Wirtualne biuro posiada znaczną przewagę nad skrzynką pocztową, ponieważ jest to rozwiązanie nie tylko zwiększające prywatność i ochronę danych osobowych, ale również umożliwiające przedsiębiorcy sygnowanie firmy reprezentatywnym adresem. Najczęściej jest to lokalizacja prestiżowego budynku w największych miastach, jak np. wirtualne biuro Warszawa Złota. Ponadto jeśli wirtualna przestrzeń dostępna jest w kilku różnych miejscach, wówczas firma ma możliwość poszerzenia zakresu działań na kilku rynkach jednocześnie. 

Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą zadbać o kreowanie wizerunku firmy oraz jej dynamiczny rozwój. Jednak warto pamiętać, że usługa nie jest adresowana wyłącznie do prężnie rozwijających się przedsiębiorstw, ale także do freelancerów i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. 

Zobacz również: Dlaczego warto skorzystać z usług wirtualnego biura?

Komu najbardziej opłaca się wirtualne biuro?

Wirtualne biuro świetnie sprawdzi się dla wszystkich, którzy chcą zoptymalizować koszty prowadzenia działalności. Przykładowy wirtualny adres “Warszawa”, zapewnia duże oszczędności na rachunkach, zarówno w skali miesiąca, jak i całego roku. To pozwoli przedsiębiorcy osiągnąć stabilizację finansową i zgromadzić fundusze na dalszy rozwój. Ponadto zwalnia go z obowiązków administracyjnych i socjalnych, związanych z opłacaniem czynszu i mediów, utrzymaniem biura czy wynajmowaniem ekipy sprzątającej.

Wirtualne biura w Warszawie i innych miastach w Polsce, oferują także wsparcie dla przedsiębiorców, którzy nie mogą pozwolić sobie na zatrudnienie dodatkowego pracownika, a  potrzebują pomocy w zakresie prowadzenia biura. Wówczas właściciel firmy ma możliwość oddelegowania w ręce wirtualnego biura, wszystkich spraw administracyjnych, księgowych lub z zakresu obsługi klienta.  

Jeśli zastanawiasz się jakie wirtualne biuro w centrum warszawy wybrać, zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół chętnie odpowie na wszelkie pytania.

Zobacz również: Faktura imienna – co to jest?

Masz pytania dotyczące tego artykułu? Napisz do nas!

Leave this field blank