Jakie usługi oferuje wirtualne biuro?

Poradnik przedsiębiorcy Biznes Hub

W dobie digitalizacji działalności gospodarczej, wszechobecnej pracy zdalnej i coraz dłuższej listy tzw. wolnych zawodów wirtualne biuro nie dziwi już chyba nikogo. Nie chcesz lub nie możesz zarejestrować firmy w miejscu zamieszkania? Dążysz do podniesienia prestiżu swojej działalności, a jednocześnie chcesz obniżyć koszty? Outsourcing obsługi biurowej to rozwiązanie dla ciebie. Sprawdź, jakich usług możesz oczekiwać od wirtualnego biura w Warszawie.

Wirtualny adres dla firmy w Warszawie 

Podstawową usługą, którą świadczą wirtualne biura jest wirtualny adres dla firmy np. w Warszawie. Decydując się na rozpoczęcie działalności gospodarczej musisz bowiem pamiętać, że zgodnie z polskim porządkiem prawnym każda z nich musi posiadać siedzibę oraz adres. Wskazanie siedziby konieczne jest już na etapie rejestracji działalności, podobnie jak adresu np. do korespondencji. Nie ma jednak wymogu, abyś pod wskazanym adresem faktycznie przebywał i wykonywał swoje działania. Stąd we wniosku o wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym (gdy rejestrujesz spółkę) lub we wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (gdy jesteś osobą fizyczną prowadzącą pozarolniczą działalność gospodarczą lub wspólnikiem spółki cywilnej) możesz wpisać wirtualny adres. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców bądź freelancerów, którzy nie potrzebują lokalu do wykonywania swojej działalności.

Zobacz również: Siedziba i adres spółki a wirtualne biuro.

Wirtualny adres firmy – obsługa korespondencji

Wirtualne biuro to nie tylko adres do rejestracji firmy. Usługi związane z obsługą korespondencji to kolejny, bardzo istotny punkt w ofercie biur wirtualnych w Warszawie centrum. Odbiór korespondencji, informowanie o niej, czy skanowanie dokumentów, które wpłynęły do biura to tylko niektóre z czynności podejmowanych w ramach szeroko rozumianej obsługi korespondencji. Szczegóły zależą od pakietu, na który się zdecydujesz nawiązując współpracę z wirtualnym biurem. W niektórych z nich możesz bowiem dodatkowo otrzymać usługę przesyłania korespondencji drogą mailową lub odsyłanie jej kurierem. Decydując się na bardziej rozbudowane pakiety możesz także liczyć na np. obsługę paczek, które wysyłane będą do twojej firmy. Dzięki temu możesz zaoszczędzić cenny czas na fizyczne pojawianie się po przesyłki.

Wynajem adresu w Warszawie – dodatkowe korzyści i usługi

Planujesz częste spotkania z klientami i nie chcesz umawiać się z nimi w kawiarni? Sala spotkań w wirtualnym biurze w centrum Warszawy z pewnością jest o wiele bardziej prestiżowym miejscem i sprzyja nawiązywaniu biznesowych relacji. W ofercie wirtualnych biur w Warszawie znajdziesz usługę wynajmu sali, w zależności od szczegółowych ustaleń na określoną liczbę godzin, z możliwością uzyskania zniżki na kolejne. Jest to szczególnie atrakcyjna opcja dla firm potrzebujących od czasu do czasu spotkać się z potencjalnym klientem lub kontrahentem biznesowym.

Warto zwrócić także uwagę na fakt, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wirtualne biura często oferują także obsługę księgową. Niekiedy możesz także liczyć na pomoc w założeniu spółki, czy zmiany formy prowadzenia działalności gospodarczej.

Jakie wirtualne biuro w Warszawie wybrać?

Musisz pamiętać, że tanie wirtualne biuro, to nie zawsze najlepsze wirtualne biuro. Co zatem należy wziąć pod rozwagę? Mając na uwadze szeroki zakres usług, zwróć przede wszystkim uwagę na to, czy w ofercie mieszczą się działania, których oczekujesz od wirtualnego adresu. Pamiętaj, że mimo iż nie musisz przebywać pod wskazanym przez ciebie wirtualnym adresem firmy, to jednak biuro musi się tam rzeczywiście znajdować np. w razie kontroli pracownika urzędu skarbowego. 

Analizując oferty i ceny usług wirtualnych biur w Warszawie warto ponadto pamiętać, że często korzystnym rozwiązaniem są rozbudowane pakiety długoterminowe. Obejmują one nie tylko szeroki zakres usług, ale i gwarancję najlepszej i stałej ceny.

Szukasz sprawdzonego i rzetelnego adresu wirtualnego w Warszawie dla swojej firmy? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego biura wirtualnego – Warszawa ul. Złota 75A.

Zobacz również: Działalność nierejestrowaną – wady i zalety

Masz pytania dotyczące tego artykułu? Napisz do nas!

Leave this field blank