Jakie problemy przedsiębiorstwa rozwiązuje wirtualne biuro?

Poradnik przedsiębiorcy Biznes Hub

Rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej to duże wyzwanie, które wiąże się często z koniecznością rozwiązania wielu problemów. Gdzie zarejestrować firmę, ilu pracowników zatrudnić do obsługi sekretariatu, czy konieczne jest wynajem biura, jak pogodzić pracę z życiem prywatnym i optymalnie je od siebie oddzielić – to tylko niektóre z nich. Skutecznym rozwiązaniem dla wielu z nich jest wirtualne biuro i świadczone przez nie usługi. Na czym polega ta pomoc?

Co to jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to usługa, która polega na outsourcingu usługi biurowej. W praktyce oznacza to zatem adres, pod którym zarejestrowana jest firma. Ale nie tylko. Wirtualne biuro zajmuje się także obsługą korespondencji, przechowywaniem listów i przesyłek, a niektóre z nich także wsparciem doradczym i księgowym, a nawet  świadczy usługi księgowości online. Wirtualne biura w centrum Warszawy oferują również niekiedy wynajem sal konferencyjnych i przestrzeni do pracy.

Z roku na rok wirtualne biura stają się coraz bardziej popularne. Stanowią one doskonałe rozwiązanie zarówno dla niewielkich przedsiębiorców, w tym freelancerów, jak i większych firm, które zaczynają swoją działalność. Z czego wynika ich popularność?

Zobacz również: Wirtualne biuro – co to jest?

Jakie korzyści niesie ze sobą współpraca z wirtualnym biurem? 

Współpraca z wirtualnym adresem pociąga za sobą wiele korzyści dla przedsiębiorca i rozwiązuje wiele problemów, które stają na drodze świeżo upieczonego przedsiębiorcy. Oto najważniejsze z nich:

1. Siedziba firmy i adres biura 

Zakładając działalność gospodarczą – bez względu na to w jakiej formie będzie ona prowadzona – przedsiębiorca musi wskazać adres siedziby firmy. Co zrobić, jeśli nie chcemy lub z różnych przyczyn nie możemy wskazać jako siedziby adresu prywatnego? Doskonałym rozwiązaniem jest wirtualne biuro i adres dla firmy. Dodatkową korzyścią jest także często lokalizacja. Wirtualne biuro w centrum Warszawy? To brzmi niezwykle profesjonalnie i wiarygodnie. 

Warto podkreślić, że wirtualne biura to realnie istniejące firmy, które we wskazanym miejscu funkcjonują. Nie jest to zatem wyłącznie adres, ale działająca przestrzeń, w której zawsze obecny jest pracownik – co nabiera szczególnego znaczenia w przypadku np. kontroli urzędników państwowych. 

2. Obsługa korespondencji

Niezwykle ważne jest, że wirtualne biuro to nie tylko adres korespondencyjny, ale też faktyczna obsługa korespondencji. W zależności od szczegółowych ustaleń, wirtualne biuro może zająć się jej odbiorem, skanowaniem i przesyłam w formie mailowej do przedsiębiorcy, przechowywaniem, odbiorem paczek i ich przesyłaniem pod wskazany adres. Przedsiębiorca zyskuje zatem pewność, że wszystkie zaadresowane do niego listy i przesyłki zostaną dostarczone, a także oszczędza czas – zarówno dzięki przesyłaniu skanów drogą mailową, jak i dzięki weryfikowaniu treści na etapie przekierowywania.

3. Oszczędność

Rozpoczynając działalność gospodarczą najczęściej myślimy o minimalizowaniu kosztów, a nie generowaniu dodatkowych. Ten problem rozwiązuje wirtualne biuro. Nie musisz wynajmować biura, nie musisz zatrudniać osoby do obsługi sekretariatu, nie płacisz za wyposażenie przestrzeni. Co więcej, rozliczenie z biurem wirtualnym jest dla ciebie kosztem, który możesz odliczyć od osiąganych przychodów. 

4. Przestrzeń do spotkań z klientami

Spotkania z klientami i przyszłymi kontrahentami to nieodzowny element działalności gospodarczej. Dzięki współpracy z biurem wirtualnym możesz zaprosić ich do w pełni wyposażonej sali konferencyjnej, która pozwoli ci na swobodne przedstawienie oferty i poprowadzenie rozmów.

5. Oddzielenie życia prywatnego od zawodowego

Choć wydawać by się to mogło błahostką, biuro wirtualne pozwoli ci na wyraźne oddzielenie życia prywatnego od zawodowego, przynajmniej w części dotyczącej miejsca podejmowanych działań. Pamiętaj, że podając adres firmy udostępniasz go do powszechnej wiadomości, a zatem znany jest on wszystkim zainteresowanym i skorzystać z niego mogą nie tylko potencjalni klienci, ale też akwizytorzy. 

Chcesz pozbyć się problemów, które mnożą się w związku z rozpoczynaną lub prowadzoną działalnością gospodarczą? Skontaktuj się z naszym wirtualnym biurem Złota 75A w Warszawie, a nasi doradcy pomogą ci skutecznie się ich pozbyć.

Masz pytania dotyczące tego artykułu? Napisz do nas!

Leave this field blank

Masz pytania dotyczące tego artykułu? Napisz do nas!

Leave this field blank