Biuro rachunkowe online – dla kogo i na czym polega?

Poradnik przedsiębiorcy Biznes Hub

W obecnym świecie coraz więcej procesów i usług można przenieść do Internetu. Przedsiębiorcy z chęcią korzystają z przygotowanych dla nich udogodnień. Jednym z nich jest biuro rachunkowe online. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, czym jest takie biuro i na czym polega korzystanie z niego.

Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na korzystanie z usług dostępnych w sieci. Z pewnością przyczynia się do tego kwestia związana z pandemią koronawirusa, która znacznie ograniczyła kontakty międzyludzkie. Załatwianie rozmaitych spraw zdalnie jest nie tylko szybsze i wygodniejsze, ale pozwala również na większą mobilność osoby prowadzącej firmę.

Na czym polega biuro rachunkowe online?

Biuro rachunkowe online można nazwać tradycyjnym biurem rachunkowym, ale przeniesionym do sieci. Przedsiębiorcy, który decyduje się korzystanie z usług biura rachunkowego online, zostaje przydzielona dedykowana księgowa, która zajmuje się wszystkimi sprawami dotyczącymi jego firmy. Księgowy online będzie reprezentował przedsiębiorstwo przed Urzędem Skarbowym, a także we wszelkich innych sprawach księgowych. Klient kontaktuje się ze swoją księgową online telefonicznie lub mailowo. Jednak istnieje też możliwość spotkań na żywo, co może okazać się szczególnie istotne w początkowych etapach współpracy. Podobnie należy pamiętać, że biura rachunkowe online działają na takiej samej zasadzie, jak stacjonarne, co oznacza, że w razie kontroli z urzędu skarbowego lub ZUS, mamy pełne wsparcie księgowego.

Internetowe biuro rachunkowe przychodzi z pomocą również w sytuacji, w której chcielibyśmy rozpocząć działalność, ale nie do końca wiemy, jak się za to zabrać. Biura rachunkowe online często pomagają w rozpoczęciu działalności lub uruchomieniu spółki prawa handlowego. Pracownicy biura wesprą nas swoją wiedzą i doświadczeniem i podpowiedzą chociażby, jaka forma działalności byłaby dla naszego biznesu najlepsza. 

Dla kogo dobre będzie biuro księgowe online?

Internetowe biuro rachunkowe powinno zainteresować wszystkich przedsiębiorców, którzy korzystają z usług tradycyjnego biura rachunkowego, ale chcieliby usprawnić cały proces. Biuro rachunkowe online z pewnością będzie dużym ułatwieniem dla osób działających w ramach sp. z.o.o. Taka działalność wymaga bowiem rozliczania na zasadach pełnej księgowości. Nie każdy księgowy posiada odpowiednie kompetencje, pozwalające na rozliczanie spółek, a skorzystanie z internetowego biura rachunkowego pozwoli zaoszczędzić czas stracony na poszukiwania profesjonalisty. Z biura rachunkowego online z pewnością skorzystają również osoby, które prowadzą działalność w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej. Ci indywidualni przedsiębiorcy na pewno docenią wygodę, jaka wiąże się z obsługą online. Nie trzeba na koniec miesiąca jechać do biura z plikiem dokumentów – wszystko można przesłać elektronicznie.

Zalety internetowego biura rachunkowego

Największą zaletą biura rachunkowego online jest fakt, że wszelkie dokumenty, które dotyczą naszej firmy, nie są przechowywane w segregatorach, lecz w chmurze. Oznacza to, że klient internetowego biura rachunkowego w każdej chwili ma dostęp do swoich dokumentów. Poza tym to także spora oszczędność czasu. Nie trzeba bowiem co miesiąc jeździć do księgowej, aby dostarczać faktury, bo wszystko to robimy zdalnie, a dokumenty podpisywane są cyfrowo. Przyczynia się to do większej mobilności i swobody przedsiębiorcy.

Biuro rachunkowe online to usługa skierowana przede wszystkim do osób, które korzystają z tradycyjnego biura księgowego, a chciałyby ułatwić sobie cały proces. Księgowy online wspiera nas na każdym etapie działalności, a przedsiębiorca zyskuje więcej czasu, który może poświęcić na rozwój swojej firmy, bez troski o problemy związane z księgowością. 

Szukasz biura rachunkowego online? Dobrze trafiłeś! Już dzisiaj skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły naszej oferty.

Zobacz również:
Księgowość online a biuro rachunkowe online – co wybrać?

Masz pytania dotyczące tego artykułu? Napisz do nas!

Leave this field blank